جدا شدن ناخن شست پا از بستر آن در برنامه های کوهنوردی:

سوال رایج کوهنوردان این است که با وجود آنکه کفش و جوراب کوهنوردی مناسبی پوشیده اند پس از كوهنوردي چند ساعته در یک روز ناخن شست پاي آنها براثر فشار كبود شده و دردناك می شود، براي كاهش درد و درمان اين زائده و تكرار نشدنِ آن چه بايد کرد؟

مشکل شایعی در کوهنوردی  وجود دارد که برای بسیاری از کوهنوردان امکان دارد اتفاق افتد و آنهم خونریزی در زیر ناخنها بعد از یک برنامه کوهنوردی یک یا چند روزه سنگین است. بعد از چند ساعت کوهنوردی امکان دارد حتی ناخن از بستر خود جدا گردد و بعد از چند روز ناخن بیفتد که در صورت تکرار آن شاید باعث نگرانی کوهنورد شود.

لازم است در اینجا نکاتی را در این زمینه ذکر  کنیم:

1- معمولا در چنین مواردی نیازی به درمانهای خاص برای کاهش درد ندارد و درد ناشی از فشار به ناخنها با مسکن ساده کاهش می یابد.
2- ممکن است جدا شدن ناخن از بستر خود بارها تکرار شود و این مشکل باز هم بوجود آید. البته این موارد  بیشتر در افرادی بوجود می آید که از کفش تنگ استفاده می کنند و ناخن شست در معرض ضربه های متوالی در حین برنامه قرار می گیرد ولی می تواند علل دیگری نیز داشته باشد از جمله سابقه سرمازدگی قبلی در برنامه های کوهنوردی همچنین این مشکل در برنامه های فصل سرد سال بیشتر اتفاق می افتد.

ولی بهیچ وجه جای نگرانی نیست و خود بخود بهبود می یابد.
3- در روزهای بعد از برنامه احتمال دارد ناخن خودبخود از بستر جدا شود و بیفتد و یا این افتادنها چندین روز طول بکشد.
4- می توان با یک چسب زخم ساده و با هدف کاهش حرکت ناخن از بستر جدا شده درد را کاهش داد.
5- در مواردی که مشکل جدا شدن ناخن از بستر خود خیلی دردناک بود با درآوردن ناخن بروشهای بسیار ساده توسط پزشک می توان ترمیم آن را تسهیل نمود.

نظر دهید

پاسخ دهید

اشتراک گذاری...
 |   |   |   |   |   | 

Logo
ثبت حساب جدید
ثبت نام تنها برای اعضای باشگاه کوهنوردی طبیعت دوست مجاز می باشد.
بازیابی رمز عبور