توضیح فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی درخصوص مصدومیت کودک سنگ‌نورد اصفهانی

درپی وقوع حادثه تلخ سقوط یکی از نونهالان سنگنورد در مسابقه درون باشگاهی در اصفهان که منجر به آسیب این ورزشکار عزیز گردید، فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ضمن ابراز تاسف از این اتفاق و اظهار همدردی با خانواده ایشان، از هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان خواست تا در اسرع وقت ضمن بررسی حادثه و برخورد جدی با مسببین آن، گزارش این اتفاق و اقدامات صورت گرفته را در اختیار این فدراسیون و عموم مردم قرار دهد.

*همچنین این فدراسیون از کلیه متقاضیان برگزاری مسابقات، دوره‌های آموزشی، برنامه‌های کوه‌نوردی، سنگ‌نوردی و طبیعت‌گردی تقاضا دارد تنها ضمن هماهنگی با باشگاه‌های دارای مجوز، هیاتهای استان و شهرستان و پس از اخذ مجوزهای لازم با بهره‌گیری از مربیان بازآموزی دیده و بارعایت کلیه مفاد آئین‌نامه‌ها و بخشنامه‌ها اقدام به اجرای برنامه نمایند.

توضیحات تکمیلی:

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان خبر داد؛

*پیگیری وضعیت درمانی کودک آسیب دیده در باشگاه خصوصی سنگ نوردی

*تماس دکتر سلطانی فر با پدر کودک هشت ساله

*مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان از پیگیری ویژه این اداره کل در مورد حادثه ای که برای کودک هشت ساله در یک باشگاه خصوصی سنگ نوردی رخ داد و گفتگوی وزیر ورزش و جوانان با پدر این کودک خبر داد.

*آرمان غیاثی اصفهانی، کودک هشت ساله در اثر سهل انگاری مسوولان یک باشگاه خصوصی از بلندی سقوط کرد و دچار ضایعه شد.

*سلطان حسینی، مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان که در بیمارستان بستری شدن این کودک حضور داشت در این خصوص گفت: متاسفانه این کودک هشت ساله به دلیل سهل انگاری مسوولان یک باشگاه خصوصی سنگ نوردی دچار حادثه شده و تحت مراقبت های ویژه است.

*وی افزود: وقتی ما از این موضوع مطلع شدیم با اولویت موضوع درمانی این کودک بلافاصله در تماس با خانم دکتر چنگیز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و دکتر رضوانی رئیس بیمارستان محل بستری این کودک در جریان وضعیت درمانی آرمان غیاثی قرار گرفتیم.

*مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان با بیان اینکه همه تلاش خود را برای درمان این نونهال هشت ساله انجام می دهیم به پیگیری ویژه وزیر ورزش و جوانان اشاره کرد و افزود: دکتر سلطانی فر از اولین لحظه ای که از این حادثه باخبر شد پیگیر وضعیت این نونهال بود و لحظه به لحظه روند رسیدگی را دنبال می کرد. وزیر ورزش و جوانان  همچنین در تماس تلفنی با پدر آرمان غیاثی، در جریان وضعیت او قرار گرفت و قول پیگیری وضعیت درمانی و نیز برخورد جدی با مسببان این حادثه را داد.

*وی افزود: وزیر ورزش و جوانان همچنین دستورات ویژه برای پیگیری امور مربوط به این کودک را صادر کرد و شخصا پیگیر این موضوع است.

*سلطان حسینی همچنین از تشکیل پرونده قضایی برای این حادثه خبر داد و گفت: نیروی انتظامی گزارش کاملی از این حادثه تهیه کرده و پرونده ای در مرجع قضایی استان اصفهان تشکیل شده است، ما هم بخش حقوقی اداره کل را مسوول کردیم به دقت پیگیر این موضوع باشد تا با مسببان برخورد قانونی صورت گیرد.

*مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان در پایان تاکید کرد که رسیدگی به تخلفات باشگاه خصوصی با شدت بیشتری ادامه خواهد داشت تا از بروز حوادث مشابه جلوگیری شود.

نظر دهید

پاسخ دهید

اشتراک گذاری...
 |   |   |   |   |   | 

Logo
ثبت حساب جدید
ثبت نام تنها برای اعضای باشگاه کوهنوردی طبیعت دوست مجاز می باشد.
بازیابی رمز عبور