گزارش برنامه روز درختکاری

در ایران 15 تا 22 اسفند هر سال هفته منابع طبیعی نامگذاری شده و اولین روز یعنی 15 ام روز درختکاری می باشد ،

مردم ، این روز را با کاشت نهال و درخت جشن میگیرند و به استقبال بهار که فصل زایش طبیعت است می شتابند .
کاشت درخت در فرهنگ ایرانی جایگاه خاصی داشته و نشان از اهمیت طبیعت در بین مردمان قدیم بوده هر چند زندگی امروزی و آسیب های وارده به طبیعت به این آسانی قابل جبران نیست ولی نهادینه کردن یک فرهنگ در بین مردمان و شاید نسل آینده ،جلو تخریب کامل طبیعت را بگیرد و آیندگان نیز به حفاظت از این گنجینه طبیعی بپردازند.

شرح برنامه
روز جمعه طبق اعلام عمومی هیات کوهنوردی استان برنامه روز درختکاری در منطقه پارک شهدا در ابتدای جاده بیضا و پارک کوهستانی دراک اعلام گردید ، همچنین جهت رفت و برگشت به پارک شهدای بیضا اتوبوسهایی به صورت رایگان در میدان قصرالدشت مستقر شده بودند.
تعداد اعضاء شرکت کننده باشگاه طبیعت دوست 9 نفر بود که به سرپرستی جناب آقای جواد عطروش، در این فراخوان محیط زیستی شرکت کرده بودند .
از جاده اصلی شیراز سپیدان وارد فرعی جاده بیضا شدیم و به پارک شهدا رسیدیم ، از ورودی پارک بعد از یک کیلومتر جاده خاکی به محل مورد نظرکه تجمع جهت شروع همایش بود  رسیدیم که افراد با وسیله و یا پیاده حاضر شده بودند.در این برنامه دونده 70 ساله ای از میدان قصرالدشت تا محل همایش را دوید .
بعد از سخنرانی تعدادی از مسوولین  از جمله مدیر کل محیط زیست ، نهال های سرو و بنه و اقاقیا بین نفرات پخش گردید تا در گودالهای آماده شده از قبل کاشته شود و توسط تانکر های آب حاضر در منطقه و با آبپاش آبیاری شود افراد حاضر در کاشت درختان مشارکت کردند و هر کس با فراخور حال خود تعدادی نهال کاشت تا تمامی نهال ها کاشته شد این برنامه تا قبل از ظهر به طول انجامید .
سرپرست : آقای جواد عطروش
اعضاء شرکت کننده :آقای جواد عطروش ، آقای خلیل آرین،خانم سامانی ،  آقای اردیبهشت به همراه همسر و فرزندشان طاها ، آقای کوروش دوست ، خانم سمیه نعمتی و روشا دوست .
گزارش :سمیه نعمتی

نظر دهید

پاسخ دهید

اشتراک گذاری...
 |   |   |   |   |   | 

Logo
ثبت حساب جدید
ثبت نام تنها برای اعضای باشگاه کوهنوردی طبیعت دوست مجاز می باشد.
بازیابی رمز عبور