برگزیدگان کارابین و کلنگ نمادین «جشنواره ششم» معرفی و تجلیل شدند.

در آئین اختتامیه ششمین جشنواره صعودهای برتر که باشکوه و استقبال ارزنده ای سه شنبه 18 تیر ماه 98 از ساعت 17:30 الی 21 در سالن فرهنگسرای اندیشه «شهرداری منطقه 7تهران» برگزار شد؛ بر اساس نظر هیئت داوران، در بخش «دیواره‌نوردی» برنامه‌ی «صعود کپسوله دیواره شمالی علم کوه» توسط «فرشاد میجوجی» و «پژمان زعفری» به عنوان برنامه برگزیده در این بخش تقدیر و «کارابین نمادین» جشنواره‌ی ششم به این برنامه اهدا شد و هم چنین در حوزه «کوه‌نوردی» برنامه‌ی «صعود خط الرأس تخت سلیمان » توسط «مجتبی قُهیه‌ئی»، «سعید نجف آبادی فراهانی» و «رضا آدینه» به عنوان برنامه‌ی برگزیده در این بخش تقدیر و «کلنگ نمادین» جشنواره ( از تولیدات جدید شرکت “هفت گوهر” ) به اعضای این تیم اهداء شد.

شایان ذکر است؛ این مراسم در ابتدا و پس از پخش تیزر جشنواره و مرور تصویری پنج جشنواره‌ی گذشته، با اجرای «حسین رضایی» و سپس سخنرانی «رضا زارعی» و توضیحاتی پیرامون رویکردهای برگزاری جشنواره صعودهای برتر و قرائت بیانیه هیئت داوران توسط «سرو حوری» همراه بود.

در ادامه از «مهدی شاهی» مدیریت شرکت تولیدی تجهیزات یخ‌نوردی و سنگ‌نوردی «آی‌سی‌تی» به عنوان تولیدکننده نمونه و فعال، «غلامعلی پیرایرانی» به عنوان برگزیده‌ی حوزه رسانه، «علی وحیدی» به عنوان برگزیده‌ی حفظ محیط زیست در حوزه «آموزش» از هیئت استان اصفهان، «پرستو ابریشمی» به عنوان کوه‌بانوی اثرگذار، «محمد شهیدی» و «ناصر سرور ماسوله» به عنوان پیش‌کسوتان اثرگذار و «محمد باقر عیوضی» به عنوان «کوه‌نورد دوران»، با اهدای یادبود جشنواره و لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

همچنین ضمن پخش فیلمی کوتاه از «بهنام خلجی» که به رغم معلولیت، همت و تلاش ارزنده ای در سنگ‌نوردی داخل سالن داشته است؛ به عنوان نمونه‌ای از عزم راسخ، اراده، استقامت و امید به زندگی؛ تقدیر شد.

شایان ذکر است؛ از زوج غارنورد «سعید هاشم نژاد» و «سارا عدالتیان» به جهت فعالیت های ارزنده و تحقیقات قابل توجه «غارشناسی و غارنوردی» در بخش «ویژه» تقدیر و تجلیل شد.

خاطرنشان می‌شود در بخشی از مراسم از «هیئت داوران» این دوره؛ «حسن جواهرپور» ( رئیس هیئت داوران)،‌ «سرو حوری»، «حسین هیزم کار»، «کاوه کاشفی» و «علی علی محمدی» که متن بیانیه هیئت داوران را نیز قرائت کرد، با اهدای یادبود جشنواره و لوح تقدیر، تجلیل به عمل آمد.

پس از گزارش و توضیحات هیئت داوران؛ برنامه‌ها در حوزه‌ی «دیواره‌نوردی» و «کوه‌نوردی» ابتدا با نمایش فیلمی کوتاه و سپس حضور اعضای تیم روی صحنه و تقدیر از آنها به این شرح انجام شد:

* منتخبین در بخش دیواره نوردی :

– صعود کپسوله دیواره شمالی علم کوه / پژمان زعفری و فرشاد میجوجی( این برنامه به عنوان برنامه برگزیده داخلی در حوزه «دیواره نوردی» معرفی و لوح تقدیر و یادبود جشنواره مزین به «کارابین نمادین» به اعضای این تیم اهداء‌ گردید.)

– گشایش مسیر گژدم در دیواره بیستون / امین پیل آرام، قاسم بلبلی، حسن گرامی و فاطمه حاجی کریم‌لو.

* منتخبین در بخش کوه‌نوردی :

– صعود خط الرأس تخت سلیمان/مجتبی قهیه‌ئی، سعد نجف آبادی فراهانی و رضا آدینه ( این برنامه با رأی هیئت داوران به عنوان برگزیده بخش کوه نوردی معرفی و کلنگ نمادین چهارمین جشنواره صعودهای برتر به اعضای آن اهداء گردید.)

– پیمایش زمستانه دماوند به آزادکوه/ نیما اسکندری، مهدی الف استوار، امیر پاینده و سیدمحمد مهدی حسینی شعار.

– پیمایش زمستانه خط الرأس منگشت/ عباسعلی اژدری، وحید کیانی مقدم، فرید کیانی مقدم و اسماعیل قربانی.

– گشایش مسیر بر روی دیواره بن رود/ امیرحسین عادل و هادی آقایی.

همچنین «کلنگ نمادین جشنواره» به پیش‌کسوتان «پرستو ابریشمی»، «محمد شهیدی» و «ناصر سرور ماسوله» و کوه‌نورد دوران؛ «محمد باقر عیوضی» نیز اعطا شد.

نظر دهید

پاسخ دهید

اشتراک گذاری...
 |   |   |   |   |   | 

Logo
ثبت حساب جدید
ثبت نام تنها برای اعضای باشگاه کوهنوردی طبیعت دوست مجاز می باشد.
بازیابی رمز عبور