گزارش پایانی اردوی استعدادپروری رده سنی 7 تا 10 سال

به گزارش کمیته استعدادیابی و استعدادپروری این فدراسیون، دومین مرحله از اردوی استعدادپروری سنگ‌نوردان کشور در ردۀ سنی 7 تا 10 سال از روز دوشنبه هفتم مرداد ماه تا پنجشنبه دهم مرداد98 به میزبانی خوب هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان فارس برگزار گردید.

در این اردو 37 شرکت‌کننده از استان‌های زنجان- فارس- قزوین- هرمزگان- خوزستان- کردستان- یزد- تهران- آذربایجان غربی- آذربایجان شرقی- کرمان- خراسان رضوی- خراسان شمالی و اصفهان به همراه تعدادی از والدین ایشان حضور داشتند.

این مرحله از اردو در دو نوبت صبح و بعدازظهر با مرور مباحث و تمرینات متنوع از جمله گرم‌کردن و سردکردن، تمرینات قدرتی و استقامتی بر روی مسیرهای سرطناب و بولدر و همچنین تمرینات سرعت دنبال شد.

تمامی صعودهای ورزشکاران به دقت توسط کارشناسان آنالیز و نقاط قوت و ضعف آنها جهت سنجش میزان پیشرفت و تجویز تمرینات مناسب یادداشت شد. در بخش‌هایی از این اردو کارگاه‌های آموزشی در زمینه‌های روانشناسی ورزشی و نقش والدین در فرایند قهرمانی برای والدین، مربیان و سرپرستان برگزار شد.

طبق برنامه آزمون‌های آمادگی جسمانی، مهارتی و روحی-روانی توسط کارشناسان استعدادپروری انجام و با نتایج به‌دست آمده از اردوی نخست که در زمستان 97 در شهر زاهدان مقایسه و میزان پیشرفت ورزشکاران سنجیده شد.

در بخش فوق‌برنامه نیز بازدید از موزۀ تاریخ طبیعی شیراز توسط میزبان اردو برنامه‌ریزی شده بود که مورد استقبال ورزشکاران و والدین آنها قرارگرفت. در روز پایانی نتایج عملکرد ورزشکاران به‌صورت انفرادی به اطلاع والدین، مربیان و سرپرستان آنها رسید و مقرر شد تا پیش از اردوی بعدی نقاط ضعف و اشکالات خود را با کمک مربیان تخصصی شهرها و استان‌های مربوطه برطرف نمایند.

این اردو با حضور کارشناسان کمیته استعدادیابی آقایان علیرضا بلاغی، محمد خزائی، پیمان حاج‌حسینی، محسن محمودی، سعید آقاکاشی، محسن مختاریان و خانم ساجده سلطانی‌نژاد و طراحان مسیرآقایان مجتبی ثقفی، مهدی رهنما، سعید عباسی، مسعود عرفان‌منش و خانم زهرا محمدپور طراحی مسیرهای تمرینی را بر عهده داشتند.

نظر دهید

پاسخ دهید

اشتراک گذاری...
 |   |   |   |   |   | 

Logo
ثبت حساب جدید
ثبت نام تنها برای اعضای باشگاه کوهنوردی طبیعت دوست مجاز می باشد.
بازیابی رمز عبور