صعود به قلل قاش مستان(بیژن) و بن رود ۱۷ الی ۱۸ مرداد

بلندترین قله ی رشته کوه دنا قله ی بیژن ۳ با ارتفاع ۴۴۵۰ متر است که دارای سه مسیر صعود می باشد.

 

یکی از این مسیر ها از روستای سمیرم می باشد.

روز پنج شنبه ۵/۱۷/ ساعت۶ در قالب یک تیم ۱۴ نفره به سرپرستی آقای علی غلامزاده و مربی محترم آقای ابوذر آسیابانی از شیراز به مقصد سمیرم حرکت کردیم. حدود ساعت۱۳ به روستای گردشگری خفر رسیدیم. پس از آماده کردن کوله ها ساعت۱۳:۴۵ صعود را با سرقدمی آقای ابوذر آسیابانی آغاز کردیم.مسیر حرکت از کنار باغهای سیب آغاز شد و ساعت ۱۶ در کنار پناهگاه و آب جاری مشغول صرف ناهار شدیم.
بعد از حدود سی دقیقه حرکت را به سمت محل مناسبی جهت برپایی چادرها ادامه دادیم. خوشبختانه به جهت بارش برف فراوان در سال گذشته سر راه چندین بار از آب جاری از برف استفاده کردیم و نیازی به حمل آب فراوان نداشتیم‌.
بعد از گذشتن از سه برفچال با رعایت احتیاط و گام برداری صحیح و گذشتن از شیبی تند در ساعت۲۱:۳۰ در مکانی مسطح و مناسب جهت برپایی چادر،به فاصله کمی از قله و قبل از منطقه ای مشهور به فرودگاه، چادرها را برپا کردیم و پس از صرف شام به استراحت پرداختیم. صبح طبق برنامه ریزی با کوله ی نسبتا سبک در ساعت ۶:۴۵ به سمت قله قاش مستان حرکت کردیم و ساعت۸:۰۵ بر روی قله صعود خود را با تبریک و اشک شوق جشن گرفتیم.
بعد از گرفتن عکس یادگاری به طرف چادرها حرکت کردیم.
در میانه ی راه طبق برنامه ی قبلی یک تیم پنج نفره جهت صعود به قله بن رود از گروه جدا شدند و ساعت ۹:۴۰ بن رود را صعود کردند و بقیه همنوردان به همراه مربی محترم آقای آسیابانی به سمت چادر حرکت کردند‌.
ساعت۱۱ پس از بازگشت تیم پنج نفره همگی وسایل را جمع آوری کرده و به سمت پایین حرکت کردیم.
ساعت۱۵:۳۰ در کنار پناهگاه ناهار صرف شد و ساعت۱۷ همگی سوار بر نیسان به سمت مینی بوس حرکت کردیم و ساعت سی دقیقه بامداد روز یکشنبه در سلامت کامل به شیراز رسیدیم.
سپاس فراوان از سرپرست محترم برنامه و مربی زحمتکش و صبور باشگاه و دوستان همراه.

“جهت دیدن عکس های بیشتر به پیج باشگاه در اینستا  به آدرس tabiat.doost@مراجعه فرمایید”

 

نظر دهید

پاسخ دهید

اشتراک گذاری...
 |   |   |   |   |   | 

Logo
ثبت حساب جدید
ثبت نام تنها برای اعضای باشگاه کوهنوردی طبیعت دوست مجاز می باشد.
بازیابی رمز عبور