یعقوب ذبیح مند

نام و نام خانوادگی: 
                     یعقوب ذبیح مند
تاریخ تولد :
            ۱۳۱۸
سابقه : 
        ۲۵ سال

شرح زندگی و فعالیت های ورزشی :  

ورزشکار بودنش را می توان از چهره و رفتارش به خوبی حدس زد . همه او را با لقب تیمسار صدا می زنند ، اما همه چیز در وی دیده می شود بجز روحیه خشن و خشک سربازی .  

اینها همه توصیف از مردی است که در شهریور ماه گذشته گروه کوهنوردی و صعودهای ورزشی طبیعت دوست شیراز بر اساس یک قول و سنت پسندیده جشن هفتادمین سال تولد او را برگزار کرد .

یعقوب ذبیح مند از جمله افرادی است که عشق به ورزش و طبیعت او را سالها در پهنه زیبای ایران زمین و در اوج کوهها ، قله ها ، پرورانده است

وی در سالهای جوانی خود با عضویت در گروه نوپای طبیعت دوست در جمع صمیمانه کوهنوردان آن زمان خود را معرفی کرد و به لحاظ آمادگی جسمانی ناشی از ورزشی منظم و مستمر در حین خدمت و عشق به طبیعت خیلی زود توانست به اکثر قلل بالای ۴۰۰۰ متر کشور صعود نماید که این صعودها تا کنون نیز ادامه دارد . قبول مسئولیت های مختلف در گروه نشان از روحیه همکاری و مدیریتی وی دارد که با حضور ۴ ساله در سمت مسئول امور مالی ، ۵/۲ ساله به عنوان سرپرست گروه و ۵ سال عضو هیئت مدیره گروه قابل اثبات می باشد .

یعقوب ذبیح مند در هنگام معرفی کارنامه فعالیت های ورزشی خود رشته هائی همچون شنا ، دو میدانی و کوهنوردی را نام می برد که در کارنامه کوهنوردی وی تمامی قلل ایران به دفعات پذیرای قدوم وی بوده اند .

بزرگترین خصیصه جناب ذبیح مند دقت فراوان در تمامی امور و داشتن روحیه بشاش در همه اوقات می باشد و کمتر کسی او را تا کنون با چهره درهم و ناراحت دیده است و وقتی از وی در خصوص بهترین خاطره خود سوال می شود از مهربانی ها و حضور در جمع کوهنوردان صحبت می کند

تیمسار در شهریور ماه سال ۸۸ دست به کار بزرگی زد که نشان از همت بالا و اعتماد به نفس ناشی از یک عمر فعالیت ورزشی داشت .

وی در برنامه صعود به قله دماوند که به یاد همنوردان شهید کوهستان از گروه طبیعت دوست شیراز و بر روی قله دماوند از چهار جبهه صورت پذیرفت شرکت نمود و از جبهه غربی و با حمل کوله پشتی سنگین تا قله صعود نمود و بار دیگر عزم و اراده خود را به همنوردان و طبیعت نشان داد .

امید است در سایه الطاف حضرت دوست سالیان متمادی شاهد حضور پر ثمر ایشان در جمع کوهنوردان طبیعت دوست باشیم  و نظاره گر سلامتی و طول عمر روز افزون ایشان در تمامی عرصه های زندگی باشیم . انشاءا…

profile avatar
نظر دهید

پاسخ دهید

اشتراک گذاری...
 |   |   |   |   |   | 

باشگاه کوهنوردی طبیعت دوست شیراز
Logo
ثبت حساب جدید
ثبت نام تنها برای اعضای باشگاه کوهنوردی طبیعت دوست مجاز می باشد.
بازیابی رمز عبور
لیست ثبت نام