اظهارات صریح و قابل توجه «محمد نصیری» مربی کوه‌نوردی و هیمالیانورد؛ در مورد «کوه‌نوردی» در شرایط شیوع ویروس «کرونا»

توجه شما را به اظهارات صریح و قابل توجه «محمد نصیری» مربی کوه‌نوردی و هیمالیانورد؛ در مورد «کوه‌نوردی» در شرایط شیوع ویروس «کرونا» در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی در برنامه «کوه‌گشت» جلب می نماییم.لطفا برای حفظ سلامت و ایمنی خود موارد مهم مطرح شده را رعایت نمایید.

🔺شاید یک ورزشکار به دلیل شرایط سنی، توان و ایمنی بالای بدنی، آثار «کرونا» را نداشته باشد، اما به صورت نهفته، ناقل آن باشد!

🔺«ورزشکارِ ناقل» می‌تواند افرادی که توان کمتری دارند را مبتلا و با مشکل جدی مواجه کند!

🔺بنا بر مشاوره‌های پزشکی، احتمال تأثیر این ویروس علاوه بر «ریه»، بر «عضله قلب» نیز دلالت دارد!

🔺 فعالیت سنگین بدنی با بالابردن ضربان قلب و گردش خون، می‌تواند به انتقال ویروس به قلب ورزشکاران مؤثر باشد! … چه فعالیت جمعی باشد، چه انفرادی!

🔺وقتی فعالیت شدید ورزشی چه گروهی و چه فردی داریم، ذخیره‌های سلولی را استفاده می‌کنیم و تا رسیدن به وضعیت مطلوب، در مقطعی عمدتاً و طبعاً دچار ضعف بدنی و خستگی می‌شویم…«کرونا» در کمین چنین وضعیتی و آسیب‌پذیری ماست!

🔺کوه‌نوردیِ انفرادی، مغایر با اصول اولیه و مهم آموزشی است! … اگر «کرونا» تهدید نکند، کوه‌نوردی انفرادی می‌تواند تهدید کند، مخصوصاً در این ایام که شرایط جوی کوهستان هنوز زمستانی‌ست!

🔺مسئولیت تک تک ما در مورد «کرونا»؛ هم «فردی» و هم «اجتماعی» است … چه در قالب یک باشگاه رسمی و چه در گروه‌های غیررسمی … اگر با هر توجیهی مغایر با «پویش جهانی ضدکرونا» عمل کنیم، هر دو مسئولیت را نقض کرده‌ایم!

نظر دهید

پاسخ دهید

اشتراک گذاری...
 |   |   |   |   |   | 

Logo
ثبت حساب جدید
ثبت نام تنها برای اعضای باشگاه کوهنوردی طبیعت دوست مجاز می باشد.
بازیابی رمز عبور