گزارش صعود خط الراس مرکزی دنا 1399/7/11

گزارش یک روزه صعود خط الراس مرکزی دنا در قالب ۵ تیم صعود کننده در تاریخ ۱۷ مهر ۹9

 

برنامه صعود خط الراس مرکزی دنا به پیشنهاد جناب آقای احسان فهندژ درباشگاه مطرح گردید و پس از مشورت با کمیته فنی ، در قالب ۵ گروه تصمیم بر انجام صعود گرفته شد .
روز پنج شنبه مورخ 17 مهرماه 1399 ساعت 13:30 از شیراز با یک واحد مینی بوس و تعداد 17نفر از همنوردان به سرپرستی آقای احسان فهندژ به سمت سی سخت و گردنه بیژن حرکت کردیم .
در ساعت 18 به محل شب مانی مورد نظر رسیده و در آنجا چادرها را برپا‌کردیم ، هوای سرد و وزش باد شدیدی داشتیم پس از استراحت کوتاهی در ساعت 3:30 بیدار و جهت صعود آماده شدیم
در ساعت 4 به سمت گردنه سیچونی به راه افتادیم .
در ابتدای برنامه نکات ایمنی ، روشن بودن گوشی تلفن همراه و … توضیح داده شده بود
همچنین با توجه به زمان و تاریکی هوا ، صعود ها باید تا ساعت ۱۳ به اتمام‌میرسید در غیر اینصورت باید از ادامه مسیر منصرف و مسیر بازگشت را در پیش می گرفتیم .
تیم (اول ) مربوط به صعود قلل بَردآتش،سیچونی،حوض دال از همان گردنه اصلی به سرپرستی جناب آقای رجبی ( و همراهی مرضیه دوست فاطمه و احمد بخشی) جدا شدند و مسیر خود را در پیش گرفتند .
تیم ما ساعت 4:30 به سرقدمی جناب آقای فهندژ با آهنگی آهسته و پیوسته حرکت را آغاز کردند .
در ابتدای صعود در هوای سرد و تاریک گام بر میداشتیم
ساعت 7:15 به پناهنگاه حوض دال رسیدیم، صبحانه را صرف کردیم
به همراه بقیه تیم ها از پناهگاه و از پشت قله حوض دال صعود را ادامه دادیم .
تیم های صعود کننده به قله قاش مستان و قله مورگل از دو تیم قزل و بیژن ها جدا شده و با توجه به مسیر طولانی صعود شان حرکت سریعتری را در پیش گرفتند .
تیم دوم ؛ قله های کرسمی شرقی و غربی و تنگه حرا ،کپیری،بیژن 1 و 2 به سرپرستی بانو زیبا محمدی( و همراهی صابر کشاورز ، مجتبی نصیری ، زهرا کامگار ، علیرضا منوچهری، آرین شیرازی) و تیم سوم به سرپرستی جناب آقای علمدار ( و همراهی نجمه دوست فاطمه ، مریم سعادت، سودابه محمدی ) تا زیر قله های کرسمی پیمایش کرده و سپس جهت صعود قزل قله و قله هرم از هم جدا شده و در مسیر صعود خود به حرکت ادامه دادند .
تیم دوم پس از صعود قله کرسمی شرقی و غربی ،قله کپیری، بیژن ۱ را صعود کردند و در ساعت ۱۳ آخرین قله خود یعنی بیژن ۲ را صعود کردند.
تیم سوم قبل از ساعت ۱۳ قزل قله را صعود کردند و به ادامه مسیر خود پرداختند
تیم چهارم به سرپرستی جناب آقای زارعی ( و همراهی احمد مختاری ) پس از صعود قله بن رود به سمت قاش مستان ادامه مسیر داده و در ساعت 13 قله را صعود کردند و تیم پنجم نیز به سرپرستی آقای حسین فهندژ و همراهی احسان فهندژ قله مورگل را صعود کردند .

نکته جالب و خوشایند صعودها ، همزمانی آخرین صعود تیم ها بود
نا گفته پیداست فصل پاییز و وزش باد شدید مخصوصا بر روی خط الراس، تاثیرات خود را در صعود داشت ولی آمادگی بدنی و تجهیزات مناسب افراد ، صعود را بدون خللی پیش برد.

همه تیم ها طبق برنامه ریزی در حال بازگشت بودند و تنها تیم قاش مستان منتظر بود تا تیم مورگل به آنها برسند ( مورگل ؛ آخرین قله از رشته مرکزی و مسافتی طولانی تر نسبت به بقیه قله ها از گردنه بیژن دارد )
تیم ۱ و ۲ در پناهگاه حوض دال به هم رسیدند و با هماهنگی به سمت گردنه بیژن حرکت کردند و در ساعت ۲۰ به مینی بوس رسیدند و بقیه تیم ها نیز پس از یکساعت در ساعت ۲۱ به مینی بوس رسیدند و پس از صعودی موفق با خوشحالی به سمت شیراز حرکت کردند.

گزارش از : سرکارخانم زیبا محمدی

“جهت دیدن کلیپ زیبای این صعود شاخص به آدرس پیج باشگاه در اینستاگرام به آدرس tabiat.doots@ مراجعه فرمایید”

نظر دهید

پاسخ دهید

اشتراک گذاری...
 |   |   |   |   |   | 

Logo
ثبت حساب جدید
ثبت نام تنها برای اعضای باشگاه کوهنوردی طبیعت دوست مجاز می باشد.
بازیابی رمز عبور