گزارش صعود قله رنج 98/8/3

در تاریخ 98/8/3 به همراه 18 نفر از دوستان با سرپرستی اینجانب آناهید بخشی زاده و مسوولیت فنی و راهنمایی خانم پیروی ساعت 5:30 صبح از شیراز به سمت سپیدان برای صعود قله رنج حرکت کردیم

حدود ساعت 8 صبح به اول مسیر رسیدیم و پس از توقفی چند دقیقه ای جهت تعویض لباس و آماده شدن دوستان با سرقدمی آقای  کاوه و راهنمایی خانم پیروی پیمایش را شروع کردیم.
تقریبا نیم ساعت طول کشید که به پناهگاه رسیدیم و از آنجا به سمت چشمه حرکت کردیم. با توجه به اینکه قرار بود از مسیر دروازه قله را صعود کنیم ولی به تشخیص مسوول فنی و راهنمای برنامه مسیر به سمت قله رنج کوچک تغییر کرد پس از توقفی کوتاه در کنار چشمه حرکت به سمت رنج کوچک را آغاز کردیم . با توجه به بارشهای خوب قبل، پوشش گیاهی منطقه به حدی زیاد بود که برای ادامه پیمایش نیاز به عبور از میان بوته های بلند خار و باز کردن مسیر راه داشتیم که این امر زمان زیادی از ما گرفت از آنجایی که پوشش گیاهی منطقه کاملا مسیر را پوشانده بود ما از مسیر اصلی خارج شدیم حدود ساعت 11:30 بود که به نزدیکی رنج کوچک رسیدیم و   تارسیدن به قله رنج کوچک و ابتدای مسیر یال حدود 1 ساعت و از آنجا تا قله رنج بزرگ هم حدود یک ونیم ساعت زمان لازم داشتیم و با توجه به حضور اعضا جدید و خستگی نفرات و کوتاهی روز قطعا در برگشت به تاریکی برخورد می کردیم در نتیجه خطر ریسک پیمایش در شب را با مشورت و هماهنگی راهنما و مسول فنی تیم قبول نکردیم و  تصمیم به برگشت گرفتیم.
در مسیر برگشت ترجیح دادیم به جای عبور مجدد ازمسیر پر از خار،مسیر دره را در پیش بگیریم. در طول مسیر برگشت هوا شروع به تغییر کرد. ابرهای سیاه آسمان را پوشاندند و نم نم باران شروع به باریدن کرد.
طبیعت دره رنج بسیار زیبا و در برگشت حسابی از هوای عالی طبیعت زیبا لذت بردیم .
این برنامه ساعت 5 عصر به پایان رسید و به سمت شیراز حرکت کردیم
در انتها به دوستانی که قصد سرپرستی برنامه ایی را دارند پیشنهاد میکنم حتما در برنامه های خود علاوه بر کمک گرفتن از یک راهنمای با تجربه حتما از gps هم استفاده نمایند تا در صورت هرگونه تغییر شرایط محیطی و جوی قادر به اجرای برنامه خود باشند.
سرپرست : خانم اناهید بخشی زاده
مسوول فنی و راهنما : خانم لیلا پیروی
گزارش از  : خانم اناهید بخشی زاده


profile avatar
نظر دهید

پاسخ دهید

باشگاه کوهنوردی طبیعت دوست شیراز
Logo
ثبت حساب جدید
ثبت نام تنها برای اعضای باشگاه کوهنوردی طبیعت دوست مجاز می باشد.
لیست ثبت نام